Produkcja pudełek składanych przy użyciu maszyn Rapida 76 oraz Omega Allpro 90Drukarnia Tlačiareň Bardejov stawia na technologie druku i opakowań firmy Koenig & Bauer

• Wysokiej jakości usługi w zakresie produkcji opakowań

• Nawet czterokrotne zwiększenie wydajności

• Produkcja w sieci dzięki systemowi MES LogoTronic

Słowackie przedsiębiorstwo Tlačiareň Bardejov istnieje na rynku od 25 lat. Jak wiele innych przedsiębiorstw poligraficznych zaczynało jako mała prywatna firma. Z biegiem lat rozwinęło się do średniej wielkości producenta opakowań, który samodzielnie realizuje wszystkie fazy procesu produkcyjnego. Od momentu założenia firmy kładzie ona szczególny nacisk na orientację na klienta. Ponadto w jej centrum zainteresowań leży wysoka jakość druku i obróbki po druku.

Dzięki inwestycji w maszynę Rapida 76 z pięcioma zespołami drukującymi i wieżą lakierującą oraz składarko - sklejarkę Omega Allpro 90 firma zwiększa swoje możliwości produkcyjne, aby sprostać nowym, a także przyszłym wymaganiom rynku.

Produkcja prowadzona jest głównie na kartonie i tekturze falistej. Wszystkie maszyny zostały zakupione w ostatnich latach, aby sprostać zwiększonym wymaganiom w zakresie jakości, terminów dostaw i projektów opakowań. Przedsiębiorstwo Tlačiareň Bardejov stawia na wysoką jakość usług oraz uszlachetnianie materiałów i produktów, na przykład poprzez zastosowanie efektywnego lakierowania i wyszukanych wykrojów opakowań.

Dziś zakład wyposażony jest w dwie arkuszowe offsetowe maszyny drukujące, w tym maszynę Rapida 76, naświetlarkę płyt CTP, składarko - sklejarkę Omega Allpro 90 służącą do składania i sklejania kartonów składanych, sztancarki automatyczne oraz maszyny do tłoczenia, w tym na gorąco, laminowania i klejenia, a także szereg innych urządzeń dodatkowych, uzupełniających procesy związane z produkcją opakowań.

Rozwiązanie idealne dla druku na kartonie

Konfiguracja i wyposażenie wysoko zautomatyzowanej maszyny Rapida 76 pracującej w formacie B2 zostały precyzyjnie dopasowane do portfolio produktów firmy Tlačiareň Bardejov. Może ona zadrukowywać tekturę o grubości do 0,8 mm, co umożliwia rozszerzenie oferty producenta o opakowania dla przemysłu spirytusowego, na wino czy też dla e-commerce. Piąty zespół drukujący umożliwia stosowanie kolorów specjalnych (Pantone, HKS, metalicznych). Oznacza to, że zdecydowana większość produktów może być zadrukowywana i uszlachetniania w jednym procesie produkcyjnym, co znacznie obniża koszty produkcji.

Maszyna Rapida 76 błyszczy również w kwestii uszlachetniania, i to w najprawdziwszym tego słowa znaczeniu. Zintegrowany zespół lakierujący typu high-flow może nakładać dyspersyjne powłoki lakierowe inline lub, w połączeniu z ostatnim zespołem drukującym, realizować także lakierowanie złożone. Pozwala to na osiągnięcie na podłożach drukowych efektów matowo-błyszczących a także innych efektów wizualnych. Maszyna Rapida 76 wyposażona jest na przedłużeniu wykładania w zespół suszący za pomocą promieni podczerwonych a także za pomocą gorącego powietrza. Zapewnia to szybkie schnięcie nawet przy dużych wydajnościach produkcyjnych, umożliwiając szybką obróbkę arkuszy i skracając czas realizacji poszczególnych zleceń.

Maksimum możliwości produkcyjnych przy sklejaniu pudełek

Dalszą częścią planu innowacyjno-inwestycyjnego było urządzenie Omega Allpro 90. Składarko – sklejarka oferuje maksymalne możliwości produkcyjne - np. także klejenie cztero- i sześciopunktowe, które na Słowacji jest rzadko dostępne. W przypadku sklejania kartonów ze szwem wzdłużnym, ze składanym dnem lub z dnem odwróconym firma zwiększa swoją wydajność nawet czterokrotnie w porównaniu z dotychczasową produkcją. System LogoTronic wspiera przedsiębiorstwo Tlačiareň Bardejov w planowaniu i sterowaniu produkcją: zarówno na maszynie Rapida 76 jak i Allpro 90. Właściciel Karol Dvorčák: "Jesteśmy świadomi, że obecnie wszędzie w produkcji szuka się rezerw, aby wykorzystać potencjały oszczędzania. Dlatego zdecydowaliśmy się na powiązanie produkcji w sieci za pomocą oprogramowania do planowania produkcji." System LogoTronic wspiera planowanie i sterowanie produkcją oraz dostarcza wiarygodnych danych i analiz, służących np. do przeprowadzania kalkulacji po zakończeniu produkcji.

Opakowania dla krajowych i zagranicznych zleceniodawców

Przedsiębiorstwo Tlačiareň Bardejov ma swoją siedzibę w Bardejowie, mieście, którego położenie umożliwia zaopatrywanie całej Słowacji i krajów sąsiednich w produkty drukowane i pudełka składane. Dotyczy to również zleceniodawców z Polski, zwłaszcza z Krakowa. Ponadto firma ma także wieloletnich klientów w Szwajcarii, Wielkiej Brytanii i Belgii.

Rynek opakowań w ostatnich latach rozwijał się i zmieniał bardzo dynamicznie. Wielu producentów wykorzystuje swoje opakowania jako narzędzie marketingowe lub komunikacyjne dla swoich klientów. Z tego wzrostu korzysta Tlačiareň Bardejov. Mimo to produkcja opakowań nie jest łatwą branżą: zwłaszcza ze względu na kryzys energetyczny, rosnące ceny surowców i surowe wytyczne dotyczące ochrony środowiska. "Jesteśmy bardzo szczęśliwi, ponieważ udało nam się pozyskać wielu nowych klientów" – tak Karol Dvorčák podsumowuje sytuację w swoim przedsiębiorstwie.

Downloads

Paweł Krasowski
Product Manager

ul.Taneczna 18 (budynek B)
02-829 Warszawa
Polen

T: +48 668 872 692
E-Mail

Print-Broschüre bestellen
    Zur Bestellung